Wellness Air | CO, CO2 a radon skenery

Potřebujete poradit? Volejte 567 225 419, po - pá 8:00 - 16:00

0Jak zabránit otravě oxidem uhelnatým? Jak si zachránit život a nebýt další obětí?


Ve Velké Británii je ročně ošetřeno 25.000 osob, ve Francii 5-8.000 osob, v Polsku je hospitalizováno závratných 46.500 osob s náhodnou otravou oxidem uhelnatým. V České republice v letech 2000 – 2005 zemřelo na otravu oxidem uhelnatým 819 lidí.


Největší omyly ve spojitosti s oxidem uhelnatým: mám nový plynový kotel, takže se mě otrava netýká – OMYL. Z krbových kamen se přece nemůžu otrávit – OMYL. Nebezpečný je jen svítiplyn a tím já netopím – OMYL. Mně otrava nehrozí, mám ke kotli přivedený vzduch rourou z venku budovy – OMYL. Nechávám otevřené dveře ke kotli, mně otrava nehrozí – OMYL.0

Co zjistíte na této stránce?

  • Jak během několika minut získat ochranu před smrtelným oxidem uhelnatým
  • Jak zjistit skutečný stav věcí
  • Jaká jsou rizika otravy CO
  • Co je CO skener a jak si ho poříditCo je oxid uhelnatý a jak vzniká?

Stavebnictvi3000.cz:

 Oxid uhelnatý (CO) je vysoce jedovatý plyn. Je bezbarvý nedráždivý, bez zápachu. Vzniká při nedokonalém spalování látek, jejíchž molekuly obsahují atomy uhlíku. Běžně používaná paliva dřevo, uhlí, topný olej, propan – butan a zemní plyn uhlík obsahují. Nedokonalé spalování je zapříčiněno buď špatným přívodem vzduchu, nebo špatným odvodem spalin, případně obojím.
Otrava oxidem uhelnatým zaujímá první místo mezi náhodnými otravami v Evropě a v Severní Americe a tvoří více než polovinu všech smrtelných otrav ve světě. Jen v České republice v letech 2000 – 2005 zemřelo na otravu oxidem uhelnatým 819 lidí. To činilo v průměru 137 lidí za rok.
Tato zbytečná úmrtí vypovídají, že v české veřejnosti je povědomí o nebezpečí možné otravy oxidem uhelnatým a možnostech jeho vzniku v domácnostech jen velmi malé. Většina lidí se domnívá, že když používá k topení nebo ohřevu vody zemní plyn, nebezpečí nehrozí. Bohužel to není pravda. Určité množství oxidu uhelnatého vzniká při hoření zemního plynu vždy a jeho množství ve spalinách je určováno dostupností kyslíku a teplotou hoření. 

Naši mediální partneři:

0Proč je tento plyn smrtelně jedovatý


Oxid uhelnatý se váže namísto kyslíku na krevní barvivo hemoglobin. Tento pokažený hemoglobin (karbohemoglobin) poté putuje krví k orgánům, které potřebují kyslík. Když se má kyslík z hemoglobinu odpoutat, nejenže ho je málo, ale oxid uhelnatý také zpevní vazby, takže se zbylý kyslík odpoutat nemůže a nedostane se do orgánů. Tělo se začíná velice rychle vnitřně dusit. Celý proces je podrobně vysvětlen v námi doporučované literatuře Neviditelná nebezpečí v domácnostech a jak je odstranit.


0

Objednejte CO skener 1300 za akční cenu dočasně vyprodán Kč hned teď!


OBJEDNÁVKA ZDE


Jaká jsou rizika pobytu v místnosti v závislosti na koncentraci CO?koncentrace CO ve vzduchu


obsah HbCO v krvi


příznaky

pod 35 ppm 5% žádné
50 ppm 10% bolesti hlavy, dušnost, nepohodlí, neklid
100 ppm 20% silné bolesti hlavy, dušnost, neklid
200 ppm 30% silné bolesti hlavy, poruchy vidění, spavost
300 – 500 ppm 40 - 50% zrychlená činnost srdce, zmatenost, otupělost, kolaps
800 – 1 200 ppm 60 - 70% bezvědomí, křeče
1 900 ppm 80% náhlá smrt


Co už otiskly média?

29. července 2013 — Zdroj: EuroZprávy.cz

 Varování: V tropech hrozí smrtelná otrava oxidem uhelnatým. Praha - Pražští záchranáři v neděli ošetřili pět lidí otrávených oxidem uhelnatým. V Praze 2 se odpoledne nadýchala jedovatého plynu čtyřčlenná rodina, o několik hodin později se přiotrávil mladík v Praze 2. Všichni byli převezeni do pražských nemocnic, stav dvou z nich byl tak vážný, že museli být umístěni do barokomory. 

16. ledna 2013 – Zdroj: ZZS Středočeského kraje

 Záchranáři zasahovali ve středu ráno u čtyřčlenné rodiny Kladensku. Tatínek při volání na tísňovou linku uvedl, že jeho dvě děti mají křeče, nereagují normálně a manželce je špatně od žaludku. Záchranáři na místě nezjistili další zdravotní komplikace ani příčiny potíží. Pouze mladší z dětí bylo spavé. Naše zasahující lékařka měla podezření na otravu oxidem uhelnatým. Celou rodinu záchranáři převezli do kladenské nemocnice, kde se u všech potvrdila závažná otrava oxidem uhelnatým. 

20. ledna 2013 – Zdroj: www.zzskhk.cz

 Trutnov - Otrava oxidem uhelnatým Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje zasahovali v jednu hodinu ranní u dvou osob intoxikovaných oxidem uhelnatým. Posádka rychlé lékařské pomoci a rychlé zdravotnické pomoci vyjížděla v Trutnově k jedenapadesátileté ženě a šestiletému dítěti. Podle neověřených informací z místa otravu způsobilo propanbutanové svítidlo. Záchranáři poskytli neodkladnou péči pro stabilizaci zdravotního stavu. Oxid uhelnatý toxický je plyn, jehož hodnoty se měří v počtu částic na metr krychlový. Dětský organismus může reagovat rychleji na menší množství v kratším čase. V tomto případě bylo dítě v bezvědomí. Závažný stav si vyžádal hospitalizaci na dětské intenzivní péči v Hradci Králové. Intoxikovaná žena při vědomí po stabilizaci skončila na jednotce intenzivní péče v Trutnově. 0Získejte bonus - cestovní manikúru zcela zdarma!


Získejte šestidílnou cestovní manikúru v uzavíratelném pouzdře.

Exkluzivně pro zákazníky Wellness Air! 149,- Kč
Jak se pomocí Wellness Air CO skeneru ochránit během několika minut?

1.Okamžitě začínáte problém monitorovat
Pokud dýcháme smrtelně jedovatý oxid uhelnatý, naše tělo se velice rychle začne dusit zevnitř. Hrozí trvalé zdravotní následky a dokonce smrt. Každý rok ve světě umírají desítky tisíc lidí na náhodnou otravu tímto plynem. Není pravda, že toto nebezpečí se netýká lidí s novým kotlem. Otrávit se může i ten, kdo má do místnosti s kotlem přivedený vzduch zvenčí budovy. Pokud vznikne v domě špatný tlakový poměr, spalování může probíhat dlouhou dobu nedokonale, a výsledkem je vznik smrtícího plynu.

2.Neustálá ochrana
Pokud si pořídíte CO skener, budete už od několika prvních minut dokonale chráněni. Nestane se, že by nebezpečný plyn ohrozil vás a vaše děti ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. Alarm vás vždy upozorní na nebezpečí včas a dá vám možnost zachránit si život.

3.Získání dalších informací
Jestliže si vyberete přístroj od nás, získáte navíc i spoustu užitečných informací jak zdravě bydlet. Vzduch totiž obsahuje nejen oxid uhelnatý, ale i další nebezpečné plyny a látky, které snižují pohodu a kvalitu našeho života.0

Objednejte CO skener 1300 za akční cenu dočasně vyprodán Kč hned teď!


OBJEDNÁVKA ZDE


Nejčastější dotazy v souvislosti s použitím CO skeneru v domácnostech

 Kam všude je vhodné umístit CO skener?

 CO skener je vhodné umístit všude, kde máte největší frekvenci úniku CO, např. karmy, plynové sporáky, kotle, kamna. Navíc je ho vhodné umístit do obývaných prostorů jako kuchyň, obývák, ložnice. Plyn se může do místnosti dostat i z jiného zdroje, než je vlastní kotel, například v bytovém domě od sousedů.

 Mám doma krb, i v tomto případě mi hrozí nějaké nebezpečí?

 Ano, hodně lidí i myslí, že když doma topí např. krbovými kamny, tak že všechny škodlivé látky odcházejí komínem pryč. Ale to je omyl. Oxid uhelnatý (CO) vzniká i při spalování obyčejného dřeva v krbových kamnech, pokud spalování probíhá v podmínkách s nedostatkem kyslíku.

 Co otrava oxidem uhelnatým způsobuje?

 Menší otrava CO může způsobit menší až silné bolesti hlavy, silnější pak poruchy vidění, spavost, zrychlenou činnost srdce, otupělost a později kolaps. Silná otrava pak způsobí bezvědomí, křeče a rychlou smrt.

 Proč je tento plyn tak smrtelně jedovatý?

 Oxid uhelnatý se váže namísto kyslíku na krevní barvivo hemoglobin. Tento pokažený hemoglobin (karbohemoglobin) poté putuje krví k orgánům, které potřebují kyslík. Když se má kyslík z hemoglobinu odpoutat, nejenže ho je málo, ale oxid uhelnatý také zpevní vazby, takže se zbylý kyslík odpoutat nemůže, a nedostane se do orgánů. Tělo se začíná velice rychle vnitřně dusit. Celý proces je podrobně vysvětlen v námi doporučované literatuře Neviditelná nebezpečí v domácnostech a jak je odstranit, kterou každý objednávající získává jako bonus zdarma ke koupi CO skeneru.

 Jak můžu zabránit nebezpečnému úniku CO?

 Úniku CO můžeme zabránit dobrou prevencí, tzn. zakoupit přístroj na měření, pravidelně čistit kotel a zajistit dostatečné množství kyslíku při topení. To v praxi není vždy jednoduché dodržet. Proto je dobré pořídit si CO skener, který nás upozorní, pokud se v místnostech objeví vyšší hladina CO, která nám může ublížit.

 Slyšel jsem, že otrava CO hrozí přeci u topení svítiplynem, jak to tedy je?

 Toto je jedna z nejčastějších legend. Bohužel i zemní plyn vypouští do vzduchu CO. Tak se nenechte mýlit!

 Jak se mám zachovat, když by mi CO skener spustil alarm při vysoké koncentraci CO?

 V každém případě vzít přístroj a opustit dům či byt. Pro jistotu změřte hodnoty v sousedním domě, abyste vyloučili možnost chybného měření přístroje. Vždy však v první řadě dbejte na svou bezpečnost a v případě, že přístroj hlásí vysokou koncentraci, opusťte urychleně objekt.

 Kolik lidí ročně zemře u nás na otravu CO?

 Průměrná úmrtnost v ČR ročně na otravu CO je 137 osob. Rozhodně to není zanedbatelné číslo.

 Měl bych mít doma CO skener, když mám úplně nový plynový kotel?

 Ano, v každém případě. I u nového kotle může dojít k zanesení výměníku nebo k technické závadě, a koupí přístroje předejdete k možnému riziku. Otravy po namontování nového kotle jsou zaznamenány.

 Při jakých hodnotách už pocítím otravu CO?

 Je to individuální. Ani lékař často nepozná, že pacienta bolí hlava z otravy nebezpečným oxidem uhelnatým. A v tom je smrtelná nebezpečnosti tohoto plynu. Pokud je nám na omdlení a zvracíme, situace je jasná. Většinou už také bývá pozdě.0

Objednejte CO skener 1300 za akční cenu dočasně vyprodán Kč hned teď!


OBJEDNÁVKA ZDE


dr. Tomáš Skalický, autor publikace Neviditelná nebezpečí v domácnostech

 S přístrojem CO skener jsem měl možnost se detailně seznámit. Několik jsem dokonce pomáhal vybírat a také jsem pomáhal s technickými detaily měření. Podle mého názoru by takový přístroj neměl chybět v žádné domácnosti. Lidé si ani neuvědomí, kolik nebezpečných látek denně dostávají do těla prostřednictvím dýchání. Mnoho let „spokojeně“ žijí v prostředí s vysoce kontaminovaným vzduchem a ničí si zdraví. Vzduch může obsahovat nejen oxid uhličitý, ale také radon, výpary z lepidel a rozpouštědel obsažených v nábytku, plísně a aerosoly.
Přístroje jsou bez výjimky opatřené displejem. Toto vidím jako největší výhodu. Můžu totiž sledovat také průběh měřených hodnot a tak nebezpečí odhalím mnohem dříve než například s pouhým hlásičem bez displeje.  

0Získejte bonus - poštovné a balné zdarma, akce do dodání na sklad


Je to tak, jako další bonus pro nakupující přinášíme poštovné a balné zdarma! V době, kdy musíte leckde platit dokonce za osobní odběr na pobočce, jdeme proti proudu. Navíc používáme spolehlivé kurýry (PPL), kteří se s Vámi předem dohodnou na termínu dodání.

Poštovné zdarma a komfortní dodání po celé ČR k tomu.
Dalších 129,- Kč gratis od Wellness Air.
Aktuální nabídka a parametry CO skeneru Wellness Air

0
 
 
 
Zvukový alarm
ano
Světelný alarm
ano
Podsvícení displeje
ano
Teplota
ano
Datum a čas
ano
Akční cena

Vaše akční cena dočasně vyprodán
Cena vč. DPH.

Dva lidé se otrávili oxidem uhelnatým, muž zemřel

11. prosince 2012 – Zdroj: ČTK

 Vsetín - Dva lidé se v rodinném domku v malé obci na Valašskomeziříčsku zřejmě otrávili oxidem uhelnatým. Pětadvacetiletou dívku a devětačtyřicetiletého muže našel v pondělí odpoledne rodinný příslušník. U muže už lékař mohl pouze konstatovat smrt, dívka byla ve vážném stavu letecky přepravena do ostravské nemocnice. Řekla to vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Přivolaní hasiči naměřili v prostorách rodinného domku vysoké hodnoty oxidu uhelnatého. "Jako příčina této tragické události se jeví technická závada na zařízení sloužící k vytápění rodinného domku, kdy se do ovzduší dostaly škodlivé látky, které zapříčinily smrt muže a vážný stav mladé ženy," uvedla Javorková s tím, že policisté případ nadále vyšetřují. Na místo bude přivolán i revizní technik na komíny a plynové kotle. 

A co na to odborníci?

hasič profesionál Jaromír Nekvasil

 Doporučuji vybavit se tímto měřidlem. Není nic horšího, než přijet k případu, který nemusel vůbec nastat, a kterému se dálo předejít takovým to přístrojem. Hrozné je, když se jedná o otravu dětí. Nikomu tyto zkušenosti nepřeji. Každý, kdo ho ještě nemá, by si ho měl pořídit. 

záchranář Ivo Vechař

 Povědomí o nebezpečí je stále velmi malé. Mnoho lidí si myslí, že jim nebezpečí nehrozí. O tom se přesvědčujeme dnes a denně při našich výjezdech. Místo, aby se o tom více psalo a dělaly se besedy ve školách, píšou se jen články do černé kroniky. Lidé si například myslí, že když je léto, tak jim nic nehrozí. CO skener doporučuji. 

kominík Petr Kalous

 Já to vidím ze své perspektivy tak, že lidé ani netuší, jak snadno se jim může ucpat komín, a co to potom v celém domě udělá. Stačí, když vám do komína třeba v zimě spadne holub. Nemusíte to ani postřehnout. On se vyhřívá na kraji komína, ztratí na okamžik vědomí a spadne do sopouchu. Když nemá kotel správný tah, produkuje špatné spalování a nehoda je na světě. Jsou toho plné noviny a za sebe vůbec nechápu, že se lidi neochrání. Určitě jsem pro, je to dobrá věc co zachrání spoustu životů. 

plynař topenář Karel Skočdopole

 Kotel by se měl pravidelně čistit. Hlavně výměník, který, když je zanešený, nedovolí spalinám volný průchod do komína. V tomto případě velmi snadno vzniká nebezpečný oxid uhelnatý (CO). Lidé si myslí, že vzduchu pro kotel mají dostatek, ale laicky řečeno na 1m3 spáleného plynu musíte kotli dodat 10m3 vzduchu!!! A to je hodně. Je třeba také dát si pozor na automatické větráčky například na záchodě, kde je zároveň instalovaný kotel. To jsou věci, které vás mohou snadno zabít a přitom je vůbec nevnímáme. Má displej, takže můžete vidět nebezpečí ještě dříve, než skutečně přijde. CO skener jsem si vyzkoušel a doporučuji. Co mám udělat, když chci ochránit své zdraví, zdraví svých blízkých, získat bonusy a koupit CO skener?


Investujte pár minut svého času do svého zdraví, objednejte si Vám CO skener
a navíc získejte tyto bonusy!


OBJEDNÁVKA ZDE

Akce platí do dodání na sklad

0

CO skener 1300: dočasně vyprodán
Uvedená cena zahrnuje DPH.

+

0

V době, kdy musíte leckde platit dokonce za osobní odběr na pobočce, jdeme proti proudu. Platí pouze pro Českou republiku.

+

0

Cestovní manikúra zdarma.

Kontakt

zákaznická podpora

pondělí až pátek 8:00 - 16:00

email: prodej@wellnessair.cz

tel: 567 225 419
fax: 567 225 495

Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek emailem zdarma:

Přihlásit k odběru

Najdete nás online na

Wellness Air na Facebooku   Wellness Air na Youtube  Wellness Air na Google+  Wellness Air na Twitteru

Sledujte nás na Facebooku