Wellness Air | CO, CO2 a radon skenery

Potřebujete poradit? Volejte 567 225 419, po - pá 8:00 - 16:00

Časté dotazy k CO2

Nejčastější dotazy v souvislosti s použitím CO2 skeneru v zasedacích místnostech a kancelářích? Nejčastější dotazy v souvislosti s použitím CO2 skeneru v domácnostech? Odpovědi naleznete o kousek dál1. Nejčastější dotazy v souvislosti s použitím CO2 skeneru v zasedacích místnostech a kancelářích


1.1. Jak je přístroj velký, nebude v kanceláři překážet?

V žádném případě. Dá se pohodlně postavit na stůl, je stabilní a zabírá jen minimum prostoru.


1.2. Musí se nějak kalibrovat, kde má být ideálně umístěn?

Přístroj se nemusí kalibrovat, ale je třeba minimálně jednou za týden místnost opravdu dobře vyvětrat nebo změřit přístrojem venku. Kalibrace se provádí automaticky na nejnižší naměřenou hodnotu.


1.3. Dá se nějak změřit lepší výkon lidí?

Pouze subjektivně nebo na základě výsledků. V naší společnosti přístroje sami používáme. V kancelářích a zasedacích místnostech se cítíme mnohem více svěží, lidé říkají, že také nejsou tak unavení.


1.4. Má měření CO2 ještě nějakou další výhodu?

Ano jistě. Díky tomu, že vyvětráte, dostanete z interiéru nejen oxid uhličitý, ale také další nebezpečné látky jako jsou organické výpary z nábytku, radon, a upravíte také vlhkost vzduchu.2. Nejčastější dotazy v souvislosti s použitím CO2 skeneru v domácnostech


2.1. Je nutné mít CO2 skener, pokud bydlím na vesnici?

I když bydlíte na vesnici a i když se říká, že je na vesnicích lepší vzduch než ve městě, tak určitě byste CO2 skener ocenili. Vydýchaný vzduch je všude okolo vás, v místnostech, kde bydlíte, a ne vždy se dá kvalitně větrat.


2.2. Proč nestačí prostě pouze otevřít okno a vyvětrat?

Otevřením okna samozřejmě vyvětráte, ale ne natolik kvalitně, než se vám úplně doma vymění vydýchaný vzduch na čistý. Při větrání je také rozhodující teplota vzduchu venku, která ovlivňuje jeho proudění v obou směrech.


2.3. Může způsobit příliš mnoho CO2 bolesti hlavy a špatný spánek?

Ano, určitě může. Je to jeden z hlavních důvodů, kdy se nám objeví tyto problémy a o kterém se neví.


2.4. Můj syn se špatně soustředí při psaní úkolů, může být příčinou špatný vzduch?

Špatný vzduch má vliv na celkovou koncentraci lidského těla, můžeme se cítit unavení, ospalí, zcela bez energie. Čerstvý a hlavně čistý vzduch rychle odstraní tyto příznaky.


2.5. Jak mi CO2 metr identifikuje, že mám v místnosti špatný vzduch?

Například CO2 skener 700 má tři úrovně podsvícení displeje. Zelená – vzduch je čerstvý, koncentrace v normě. Žlutá – vzduch je kontaminovaný, nutno vyvětrat. Červená – vzduch obsahuje vysoké množství CO2, ihned intenzivně vyvětrejte.


2.6. Proč nestačí pouze otevřít ventilací polohu okna?

Otázka je, na co ventilace vůbec stačí. Do místnosti s objemem vzduchu 60m3 bychom měli každou hodinu přivést z venku přes 100 m3 čerstvého vzduch, aby obsah CO2 byl nižší než 700 ppm.


2.7. Jak často mám větrat?

Univerzální návod na větrání neexistuje. Každý dům a byt je jiný. Ideální je větrat podle toho, co nám říká CO2 skener. Tak můžete větrat jen po dobu nutnou pro výměnu vzduchu a zároveň ušetříte maximum za vytápění.


2.8. Co způsobuje přítomnosti CO2 v místnosti?

Kysličník uhličitý (CO2) je nebezpečný právě v tom, že se nijak výrazně neprojevuje. Nepoškozuje zařízení domu, nezapáchá, není vidět. Jeho vysoká koncentrace je však nebezpečná pro člověka i zvířata uvnitř domu.


Úvod Poradna Časté dotazy k CO2

Kontakt

zákaznická podpora

pondělí až pátek 8:00 - 16:00

email: prodej@wellnessair.cz

tel: 567 225 419
fax: 567 225 495

Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek emailem zdarma:

Přihlásit k odběru

Najdete nás online na

Wellness Air na Facebooku   Wellness Air na Youtube  Wellness Air na Google+  Wellness Air na Twitteru

Sledujte nás na Facebooku