Wellness Air | CO, CO2 a radon skenery

Potřebujete poradit? Volejte 567 225 419, po - pá 8:00 - 16:00

View the embedded image gallery online at:
https://www.wellnessair.cz/radon-skener-3000#sigProId79dfd41252

Nezapomeňte na:

- nejčastější dotazy a odpovědi k radon skeneru
- technické parametry a příručka ke stažení v PDF

Vybrané zdroje užitečných informací:

- Státní ústav radiační ochrany SURO
- PDF ke stažení: prof. Klener (Státní ústav jaderné bezpečnosti)
- PDF ke stažení: radonový program SURO
- Světová zdravotnická organizace WHO
- ČT: Chat s RNDr. Ladislavem Součkem

Testy a certifikace:Přehled parametrů:Radon skener 3000

Přístroj měří alfa záření pocházející z radonu.

K čemu se nejlépe hodí?

K měření koncentrace radonu v obydlí. Radon je radioaktivní plyn, který vzniká v zemské kůře, stoupá vzhůru a netěsnostmi proniká do domů, kde se hromadí. Radon alfa rozpadem přeměňuje na látky kovové povahy – radioaktivní izotopy polonia, bismutu a olova. Tyto pevné částice se zachycují v plicích a způsobují významné vnitřní ozáření, které vyvolává rakovinu plic.

Navštivte naši poradnu!

Proč je radon nebezpečný? Lze jej poznat? Co mám dělat, pokud mám podezření na přítomnost ve svém domě? Jaké jsou možnosti řešení?


Pro koho a kam je určen?

Pro obyvatele domů v regionech se zvýšenou přítomností radonu a zejména pro ty, kteří bydlí v tepelně izolovaných domech s plastovými okny. Česká republika je zatížena radonem v budovách nejvíce na světě. Přístroj je určen i jako kontrolní zařízení, a to i v případech, kdy již byla provedena protiradonová ochrana. Vyšší koncentrace byly naměřeny i v domech 10 let po kolaudaci. Váš dům nemusí nutně stát v regionu, který je charakteristický přítomností radonu pronikajícího ze země, a přesto může být plný radonu. Kolem roku 1975 se zjistilo, že radon se může uvolňovat i ze stavebních materiálů. Potenciálně rizikové mohou být všechny domy postavené v době, kdy se radioaktivita stavebních materiálů ještě nekontrolovala.

Co dál je dobré vědět?

V České republice nesmí koncentrace radonu překročit 200 Bq/m3 u novostaveb, u stávajících domů 400 Bq/m3. V ostatních evropských zemích se limity pohybují buď do 100 Bq/m3, případně až do 400 Bq/m3. Norma v žádném případě neznamená, že hodnoty pod ní jsou bezpečné a rakovina plic se mě netýká. Není známá žádná prahová hodnota, pod kterou by radon nepředstavoval žádné riziko. U radonu jako u každého jiného zdroje radioaktivního záření platí: Čím je koncentrace radonu doma nižší, tím nižší je riziko.

Působení radonu zvyšuje riziko rakoviny plic každému a nezáleží na tom, jestli je daná osoba kuřák, bývalý kuřák nebo celoživotní nekuřák. V České republice zemře na rakovinu plic ročně asi 5 600 lidí, z toho lze asi 900 zemřelých přičíst vlivu inhalační expozice radonu. To je více než počet obětí smrtelných nehod na českých silnicích za stejné období (679 za rok 2012).

Kde, jak a za kolik získám Radon skener?

Akční cena dočasně vyprodán pouze do dodání na sklad
akční bonusy v hodnotě více jak 400,- zdarma

Akční nabídka Radon skeneru


Kontakt

zákaznická podpora

pondělí až pátek 8:00 - 16:00

email: prodej@wellnessair.cz

tel: 567 225 419
fax: 567 225 495

Novinky emailem

Přihlaste se k odběru novinek emailem zdarma:

Přihlásit k odběru

Najdete nás online na

Wellness Air na Facebooku   Wellness Air na Youtube  Wellness Air na Google+  Wellness Air na Twitteru

Sledujte nás na Facebooku